+ Guns & Tuxedos
Zostań współwłaścicielem Guns & Tuxedos!
Guns & Tuxedos to połączenie trzech sił: fascynacji męską modą, umiejętności kreowania silnej marki oraz wysokiej efektywności sprzedażowej.
Twoje wsparcie umożliwi nam szybszy rozwój marki w kraju i za granicą. Jeśli szukasz inwestycji, która dostarczy Ci satysfakcji i zapewni stabilne zyski, dołącz do grona współwłaścicieli!

Aktualny stan:

1 542 900 zł

38,57 %

Cel:

4 000 000,00 zł

Liczba inwestorów:

460


Liczba akcji:

40000

Cena akcji:

100 zł


Do końca zastało:

This is the end.

Sięgnij już teraz

po dodatkowe korzyści!


Jako Inwestor Guns & Tuxedos S.A. stajesz się współwłaścicielem polskiej marki Gun & Tuxedos. Możesz od razu skorzystać z licznych przywilejów i uzyskać dodatkowe korzyści!

OD 6 AKCJI

pakiet SHOTGUN

od 600 zł

 • 5% stałego rabatu
 • Koszula klasyczna G&T
 • Poszetka w czaszki czarna lub biała
 • Udział w dywidendzie
 • Zaproszenie na Walne Zgromadzenie
ZBIÓRKA ZAKOŃCZONA
OD 10 AKCJI

pakiet TOMMY
GUN

od 1000 zł

 • 10% stałego rabatu
 • Garnitur Pretoria
 • Koszula klasyczna G&T
 • Poszetka w czaszki czarna lub biała
 • Udział w dywidendzie
 • Zaproszenie na Walne Zgromadzenie
ZBIÓRKA ZAKOŃCZONA
OD 40 AKCJI

pakiet MP40

od 4000 zł

 • 15% stałego rabatu
 • Zakupy z Rafałem Czapulem
 • T-shirt inwestora
 • Garnitur Pretoria
 • Koszula klasyczna G&T
 • Poszetka w czaszki czarna lub biała
 • Udział w dywidendzie
 • Zaproszenie na Walne Zgromadzenie
ZBIÓRKA ZAKOŃCZONA
OD 100 AKCJI

pakiet NOISY
CRICKET

od 10 000 zł

 • 30% stałego rabatu
 • VIP Club
 • Zakupy z Rafałem Czapulem
 • T-shirt inwestora
 • Garnitur Pretoria
 • Koszula klasyczna G&T
 • Poszetka w czaszki czarna lub biała
 • Udział w dywidendzie
 • Zaproszenie na Walne Zgromadzenie
ZBIÓRKA ZAKOŃCZONA

Działamy od sierpnia 2017

Nie marnowaliśmy czasu!


PRACOWALIŚMY NAD PRODUKTAMI

Klasyczna linia Guns & Tuxedos skupia się na najważniejszych elementach męskiej garderoby.
Kolekcje obejmują przede wszystkim garnitury, koszule, spodnie, marynarki, obuwie i dodatki.

Guns & Tuxedos stanowi kontrę do estetyki 'dandy' oraz 'unisex'. Wierzymy, że garnitur to coś więcej niż tylko odzież. Stojąca u podstaw marki filozofia, odzwierciedla oczekiwania mężczyzn świadomych tego, jak wizerunek wpływa na ich pozycję społeczną, towarzyską i zawodową oraz jaki komunikat wysyła otoczeniu.
Kolekcję podstawową uzupełnia linia 'by Czapul'
została zaprojektowana przez designera Rafała Czapula: pomysłodawcę i założyciela marki Rage Age oraz byłego projektanta marek Vistula i Próchnik.

Nonszalancka, a mimo to spójna z wizerunkiem Guns & Tuxedos kolekcja to umiejętne połączenie stylu formalnego z casualowym.

JUŻ TERAZ SPRZEDAJEMY ONLINE W CAŁEJ UE

Międzynarodowa marka z polskimi korzeniami
Guns & Tuxedos rozwija się nie tylko przez sklepy stacjonarne. Od początku stawia na międzynarodową ekspansję dzięki e-commerce.

Dzięki stale doskonalonej platformie prowadzimy sprzedaż w całej Unii Europejskiej. Posiadamy stałych klientów w Czechach, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Szwecji.

NASZE SALONY

Od sierpnia 2018 roku otworzyliśmy dwa salony w galeriach premium: Silesia City Center w Katowicach oraz w Galerii Arkadia w Warszawie. W lipcu 2019 roku otworzyliśmy showroom w East Side Gallery w Berlinie.


MODEL BIZNESOWY


MARKETING I PR


Wieloletnie doświadczenie wyniesione z branży reklamowej i sektora e-commerce sprawia, że wiemy, jak skutecznie docierać do naszych klientów. Dynamicznie optymalizujemy narzędzia sprzedażowe, tworzymy unikatowe treści, działamy w mediach społecznościowych i współpracujemy z influencerami.

EKSPANSJA


Marka Guns & Tuxedos dzięki osadzeniu w uniwersalnych wzorcach klasycznej męskiej elegancji ma ogromny potencjał międzynarodowy. Już teraz sprzedajemy nasze produkty do Czech, Słowacji, Szwecji, Norwegii czy Wielkiej Brytanii

HISTORIA SPÓŁKI


 • Maj 2011
  założenie agencji marketingu internetowego Bird&Co
 • Styczeń 2012
  obsługa klientów głównie z segmentu Fashion & Luxury
 • Luty 2015
  koncentracja na sektorze e-commerce retail
 • Sierpień 2017
  faza koncepcji i przygotowania do wdrożenia marki Guns & Tuxedos (zamówienie materiałów, sesja zdjęciowa, przygotowanie logistyki i platformy sprzedaży)
 • 16 Listopad 2017
  uruchomienie sprzedaży w sklepie internetowym
 • Sierpień 2018
  otworzenie sklepów stacjonarnych w Warszawie i Katowicach
 • Maj 2019
  start akcji na Crowdway.pl

JAK NAM IDZIE?

GDZIE BĘDZIEMY?Jak wygląda rynek?


Wartość inwestycji w sektorze mody męskiej na całym świecie od kilku lat nieprzerwanie rośnie. Raporty branżowe (PMR) zapowiadają w latach 2019-2020 wzrost przychodów ze sprzedaży odzieży męskiej o 5% w skali roku, a w dalszej perspektywie - pozostawienie w tyle sektora mody kobiecej.

TOP 3 kategorii e-sklepów pod względem liczby użytkowników w grudniu 2017

Węzeł Użytkownicy (real users) Odsłony Średni czas na użytkownika Zasięg wśród internautów
Sklepy wielobranżowe 14 178 974 494 307 437 12:26:02 51,2%
AGD, RTV, Elrktronika, Komputery, Fotografia 13 445 474 366 504 642 12:26:12 48,8%
Odzież 13 026 853 574 321 273 12:36:27 47,3%

Dlaczego stawiamy na internet?O NAS


Nasz zespół składa się z ponad 30 osób. To doświadczeni specjaliści ds. sprzedaży, visual merchandisingu, analitycy i graficy

Darek Ptaszek
CEO

Po więcej niż dekadzie pracy w marketingu i PR oraz realizacji ponad 200 kampanii marketingowych i strategii komunikacji dla przeszło 100 klientów stwierdził, że czas na kolejne wyzwanie. Doświadczenie zebrane podczas kształtowania wizerunku i pozycjonowania na rynku marek z sektora premium połączył z zamiłowaniem do męskiej mody.

Prywatnie z garnituru rezygnuje głównie wtedy, gdy z plecakiem na ramionach wyrusza w kolejną wyprawę na drugi koniec świata. Od zawsze fan muzyki heavy metalowej, sam też chętnie sięga po gitarę.

Maciek Siwiec
CTO

Pierwsze kroki w branży e-commerce stawiał w 2007 roku, prowadząc swój własny sklep internetowy. Dziś 12-letnie doświadczenie z zakresu IT oraz biznesu wykorzystuje w branży retail & fashion, z którą związany jest od 2013 roku. Jego portfolio obejmuje projekty realizowane dla przeszło 100 klientów, dla których z powodzeniem wcielał w życie najbardziej nierealne pomysły Darka.

W pracy ceni sobie precyzję i konsekwentnie realizuje zaplanowane cele. Jego odskocznią od codzienności jest scena postapokaliptyczna.

Rafał Czapul
DESIGNER

Buntownik, artysta i niespokojny duch. Przed laty lider zespołów punkowych Pasupati i Protest A. Jako twórca marki Rage Age i projektant Vistuli oraz Próchnika odcisnął swój ślad w historii polskiej mody, rewolucjonizując męski styl. Przekonał Polaków do dopasowanych krojów, luksusowych tkanin i zachęcił do eksperymentów z kolorami i wzorami. Szybką i dynamicznie rozwijającą się karierę zawdzięcza talentowi i odrobinie szczęścia, ale przede wszystkim - bezustannemu samodoskonaleniu się i ciężkiej pracy.

Nie znosi nudy i bezczynności. Kiedy nie czyta i nie obcuje ze sztuką lub muzyką, jeździ na nartach, trenuje box lub próbuje swoich sił w kolejnych dyscyplinach sportu.


NA CO ZBIERAMY ŚRODKI?


OTWARCIE SHOWROOMÓW - 35%
ROZWÓJ
SIECI FRANCZYZOWEJ- 15%
POSZERZENIE KOLEKCJI O NOWE GRUPY PRODUKTOWE - 35%
MARKETING I DZIAŁANIA SPRZEDAŻOWE UKIERUNKOWANE NA EKSPANSJĘ ZAGRANICZNĄ- 15%

JAKIE MAMY PLANY
NA PRZYSZŁOŚĆ


Nasze cele na najbliższe lata to przede wszystkim udoskonalanie naszej oferty poprzez poszerzenie asortymentu i stałe podnoszenie jakości produkcji.

Równocześnie dążymy do rozwoju sieci sprzedaży offline: poza planami uruchomienia showroomów w największych miastach w Polsce oraz ekspansją zagraniczną planujemy także utworzenie sieci franczyzowej i sprzedaż przez partnerów.


FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


Głównym elementem wyceny spółki jest raport przygotowanym przez PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.. Na pozostałe elementy wyceny składają się:
1. Planujemy otwarcie linii skierowanej do kobiet. Posiadamy doświadczenie w tym zakresie, które dzięki naszej sieci dostawców oraz unikatowym designie Rafała Czapula ma szanse znaleźć swoje miejsce na polskim rynku. W samym roku 2019 powinno przynieść nam to dodatkowe 268tys. przychodu, przy zrealizowanej marży na poziomie 130 tys.

2. Od początku naszej działalności planowaliśmy ekspansję zagraniczną. Mamy już pierwszych klientów m.in w Czechach, na Słowacji czy Rumunii, a także w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Mamy opracowaną, działającą logistykę wraz z procedurami.
W samym roku 2019 dodatkowe przychody z tego kanału powinny przekroczyć 210 tys.przychodu, marża ze względu na koszty logistycznie będzie niższa o 3% procentowych od ogólnej i wyniesie około 58%.

3. Linia sportowa. Segment odzieży sportowej notuje z roku na rok coraz wyższa dynamikę wzrostu. Dzięki nowym dostawcom oraz producentom z Turcji, którzy dysponują odpowiednia technologia już w trzecim kwartale 2019 mamy zamiar uruchomić linię sportową.
Szacujemy, że w roku 2019 ten segment powinien przynieść nam 170 tys. przychodu przy marży około 60%.

4. W wycenie przygotowanej prze PKF nie zostały ujęte inwestycje w IT, które zostały poniesione w toku działalnosći - to ponad 178 tys. złotych. Korzystamy z dedykowanego systemu obsługi e-sklepu i sklepów stacjonarnych Firma3000, który dzięki rozbudowanym modułom analitycznym pozwala nam osiągać przewagi konkurencyjne.
Między innymi dynamiczne towarowanie i przesuwanie towarów pomiędzy e-sklepem a sklepami stacjonarnymi pozwala zmniejszyć ilość produktów nie rotujących w danych lokalizacjach.
Rozbudowany system motywowania i gamifikacji sprzedaży - przejrzyste dashboardy pokazują wynik sprzedaży poszczególnych pracowników na tle całego salonu, pracownik w każdym momencie widzi jaki target wypracował i ile mu brakuje aby osiągnąć kolejny próg prowizyjny dla zwiększenia swojej wypłaty.

5. W wycenie nie została ujęta również baza dotychczasowych klientów e-sklepu oraz klientów zapisanych do programu lojalnościowego w salonach stacjonarnych. Biorąc pod uwagę średni koszyk zakupowy w e-commerce, kóry wynosi 219 zł oraz koszt jesgo pozyskania 10% (wg. danych jednej z największych agencji afiliacyjnych AWIN) oraz retencje klientów w naszych kanałach to sama wartość bazy przekracza 270 tys. złotych.

6. W toku rozwijania marki poniesione nakłady marketingowe na tzw. "twardą reklamę" przekroczyły wartość 700 tys. złotych co również nie zostało uwzględnione w wycenie.

Będą to akcje imienne, co nie ogranicza w żaden sposób możliwości ich sprzedaży.
Tak. Firma osiąga zyski. Wszelkie dane dostępne są w raporcie wyceny spółki Guns&Tuxedos S.A. przygotowanym przez PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.. Raport dostępny jest pod tym linkiem
Wszelkie dane dostępne są w raporcie wyceny spółki Guns&Tuxedos S.A. przygotowanym przez PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.. Raport dostępny jest pod tym linkiem
Prognoza zysków została przygotowana przez Guns&Tuxedos S.A. i zrewidowana przez PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.. Raport dostępny jest pod tym linkiem
Akcje spółki można sprzedać osobom trzecim. Spółka bierze też pod uwagę możliwość odkupienie akcji przez większościowych akcjonariuszy.
Tak spółka planuje debiut na otwartym rynku GPW do końca roku 2025. Spółka będzie również poszukiwała inwestora strategicznego.
W przeddzień rozpoczęcia trwającej obecnie oferty akcji serii B, akcjonariuszami Guns&Tuxedos S.A. byli: Businessweb S.R.O (50,999%), Dariusz Ptaszek (24,5%), Maciej Siwiec (24,5%) oraz Sylwia Pyszniak (0,001%).
Planujemy otwarcie linii skierowanej do kobiet. Posiadamy doświadczenie w tym zakresie, które dzięki naszej sieci dostawców oraz unikatowym designie Rafała Czapula ma szanse znaleźć swoje miejsce na polskim rynku.
W przygotowanych prognozach sprzedaż zagraniczna nie była przedmiotem wyceny.
W pierwszej kolejności do roku 2021 spółka planuje otworzyć lokale franczyzowe bądź showroomy w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.
Spółka nie posiada zadłużenia krótko i długoterminowego.
Sposób wyceny akcji został przedstawiony w raporcie wyceny spółki Guns&Tuxedos S.A. przygotowanym przez PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.. Raport dostępny jest pod tym linkiem
Tak, nabyte akcje można w każdym momencie sprzedać. Nie wymagane są w tym celu żadne zgody. Należy jednak poinformować spółkę o takiej transakcji.
Posiadanie akcji nie wiąże się z żadnymi obowiązkami. Raz w roku będziesz otrzymywać od nas zaproszenie na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.Otrzymujesz również prawo do dywidendy.
Pierwsze wypłaty dywidendy planujemy wypłacić w 2021 za rok 2020.
Nasi akcjonariusze otrzymują prawo do dywidendy z zysku spółki. Spółka bierze też pod uwagę możliwość odkupienie akcji przez większościowych akcjonariuszy.
Tak. W treści stanowiska Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego z 29 marca 2019 roku dosyć szeroko omówione zostały ramy prowadzenia działalności przez platformy crowdfundingu udziałowego w świetle aktualnych przepisów o ofercie publicznej. W przypadku wspierania oferty akcji przez platformę crowdfundingową kryterium oceny zgodności z prawem jest zakres przekazywania informacji umożliwiających podjęcie decyzji inwestycyjnych oraz przebieg procesu składania zapisów na akcje. Platforma Crowdway.pl wyłącznie promuje fakt prowadzenia oferty akcji przez Guns & Tuxedos SA. Z kolei sama oferta akcji prowadzona jest przez spółkę Guns & Tuxedos SA, zaś informacje o niej zostały umieszczone w domenie operacjasmoking.gunsandtuxedos.com
Zakup akcji jest bardzo prosty. Należy zapoznać się ofertą, która dotyczy emisji akcji. W wypadku podjęcia decyzji o inwestycji należy kliknąć w przycisk ‘Zainwestuj’ co rozpocznie proces zakupu akcji. W pierwszym kroku należy zdefiniować ilość akcji, które chce się zakupić lub w wypadku chęci zakupu pakietu branżowego wybranie pakietu z listy i upewnić się, że liczba akcji i kwota do zapłacenia jest poprawna. Następnie należy przejść do drugiego kroku i wypełnić formularz zapisu. Po poprawnym wypełnieniu wszystkich pól przechodzimy do płatności z wykorzystaniem operatora płatności. Należy dokonać płatności i oczekiwać wiadomości mailowej z potwierdzeniem. Ważne! Aby otrzymać akcje należy przejść wszystkie kroki w formularzu oraz dokonać płatności. W innym wypadku, np. w wyniku braku płatności zakup będzie uznany za nieważny.
Będziemy realizować nasze cele zgodnie z priortytetami. Zapewne część z nich w szczególności poszerzenie sieci o nowe lokalizacje będziemy musieli odroczyć i sfinansować je z zysków spółki bądź kredytów bankowych.